Konkurs „Mazowsze w Europie: nasze wartości, nasze spojrzenie”

Weź udział w konkursie i już w czerwcu pojedź do Brukseli!


Drodzy Mieszkańcy Mazowsza,

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie „Mazowsze w Europie: nasze wartości, nasze spojrzenie”.

Konkurs jest wyjątkową okazją do zaprezentowania tego, jak mieszkańcy Mazowsza postrzegają swoją rolę i miejsce w Europie. Jego celem jest zainspirowanie mieszkańców regionu do refleksji nad wartościami, które dzielimy z innymi narodami Europy.

Zadanie konkursowe:

Zachęcamy uczestników do stworzenia oryginalnego dzieła – może to być esej, projekt artystyczny (np. malarstwo, rysunek, fotografia) lub krótki filmik – które najlepiej odda temat konkursu.

NAGRODA GłóWNA:

3 zwycięzców konkursu, wraz z osobami towarzyszącymi, weźmie udział w wizycie w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gdzie będą mieli możliwość spotkania z przedstawicielami instytucji europejskich i poznania funkcjonowania całej instytucji. To nie tylko wspaniała okazja do zdobycia wiedzy o działaniu Unii Europejskiej, ale także do bezpośredniego zaangażowania w dialog europejski.

Jak wziąć udział?

Termin nadsyłania prac upływa 4 maja 2024 r., a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 maja 2024 r.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń, regulamin konkursu oraz kryteria oceny – pobierz tutaj.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Mazowsza do udziału w konkursie i podzielenia się swoją wizją Mazowsza w Europie. 

Już kilkaset osób z Mazowsza na moje zaproszenie wzięło udział w wizytach w siedzibach Parlamentu Europejskiego w Brukseli i Strasburgu. Są wsród nich laureaci wielu konkursów, w tym fotograficznych bądź na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Gościłem w Brukseli i Strasburgu również Koła Gospodyń Wiejskich, działaczy społecznych, strażaków OSP, nauczycieli, samorządowców, czy też lokalne zespoły muzyczne.

Teraz Twoja kolej!