OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU „Mazowsze w Europie: nasze wartości, nasze spojrzenie”

Ogłoszenie wyników konkursu „Mazowsze w Europie: nasze wartości, nasze spojrzenie”

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić wyniki konkursu „Mazowsze w Europie: nasze wartości, nasze spojrzenie”. Inicjatywa ta, mająca na celu promowanie piękna oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu mazowieckiego, zakończyła się wielkim sukcesem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przesłane prace, które umożliwiły nam wspólne odkrywanie piękna, wartości oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego Mazowsza w kontekście europejskim.

Po dokładnym rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń, jury wyłoniło laureatów konkursu.

Laureaci Konkursu:

I miejsce: Jakub Gutowski, uczeń CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie – za film Mazowsze – Tu wszystko się łączy, który w wyjątkowy sposób w pełni oddaje ducha konkursu, podkreślając piękno i wartości Mazowsza na arenie europejskiej.

II miejsce: Bogusława Boguckaza wiersz „Mazowsze silne w Europie„, który w piękny sposób oddaje ducha Mazowsza, jego wartości oraz jego znaczenie w kontekście europejskim.

III miejsce ex aequo:

Tomasz Kozłowski – za esej Mazowsze sercem Europy, który głęboko analizuje, jak Mazowsze, będąc nowoczesnym regionem z bogatą historią, może wpłynąć na przyszłość Europy

Kuba Ochnio i zespół ludowy „Czerwone Korale” – za ich wyjątkowe zaangażowanie w promowanie polskiej kultury ludowej oraz aktywną działalność społeczną. Przez śpiewanie piosenek ludowych w domach opieki i na warsztatach terapii zajęciowej, a także przez organizację konkursu piosenki ludowej, Kuba wraz z koleżankami z ZS nr 1 w Garwolinie przyczyniają się do zachowania i pielęgnacji bogactwa polskich tradycji. Ich działania pokazują, jak młodzież może wnieść do Europy nie tylko młodość, ale i bogactwo kulturowe, które jest cennym skarbem.

Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić 4 prace:

Wyróżnienia specjalne:

Kinga Zduńczyk – za dzieło „Złote Mazowsze w Europie”, które z niezwykłą wrażliwością ukazuje zarówno bogactwo naturalne, jak i potencjał Mazowsza w kontekście europejskim.

Ewelina Niezgoda – za pracę „Z dziedzictwem przodków ku przyszłości”, prezentującą zabytkowe mazowieckie architektury, które stanowią most między przeszłością a nowoczesnością regionu.

Michał Kozonzdjęcie Kolumny Zygmunta oświetlonej nocą – za mistrzowskie uchwycenie poetyckiego piękna jednego z najważniejszych zabytków Warszawy. Zdjęcie to, przedstawiające Kolumnę Zygmunta oświetloną złotym światłem w nocnym blasku, nie tylko pięknie wydobywa estetykę tego miejsca, ale także podkreśla jego symboliczne znaczenie dla historii i tożsamości Warszawy.

Bartosz Strzelecki – za film, który w wyjątkowy sposób przedstawia wartości kulturowe, społeczne i historyczne Mazowsza, skoncentrowany na gminie Halinów. Nagroda ta została stworzona, aby docenić wybitne zaangażowanie, pasję i umiejętności młodego twórcy, który pomimo dyskwalifikacji z powodu przekroczenia dopuszczalnej długości filmu, zasłużył na wyróżnienie.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięskie prace przedstawiają nie tylko wyjątkowy talent, ale również głębokie zrozumienie tematu oraz umiejętność uchwycenia esencji mazowieckiej kultury, wartości i przyrody.

Laureaci, wraz z osobami towarzyszącymi, będą mieli niepowtarzalną okazję wyjazdu do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli!
Autorzy, których prace zostały wyróżnione, otrzymają specjalnie przygotowane gadżety jako wyraz uznania za ich kreatywność i zaangażowanie.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie, który po raz kolejny pokazał, jak wielkie talenty kryją się wśród mieszkańców Mazowsza!

Biuro posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana

I Miejsce

Jakub Gutowski, uczeń CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie – za film Mazowsze – Tu wszystko się łączy, który w wyjątkowy sposób w pełni oddaje ducha konkursu, podkreślając piękno i wartości Mazowsza na arenie europejskiej.

II Miejsce 

Bogusława Bogucka wiersz „Mazowsze silne w Europie”, który w piękny sposób oddaje ducha Mazowsza, jego wartości oraz jego znaczenie w kontekście europejskim.

III Miejsce 

Tomasz Kozłowski – esej Mazowsze sercem Europy, który głęboko analizuje, jak Mazowsze, będąc nowoczesnym regionem z bogatą historią, może wpłynąć na przyszłość Europy

Kuba Ochnio i zespół ludowy „Czerwone Korale” – „Mam na imię Kuba, wraz z koleżankami z ZS nr 1 w Garwolinie założyliśmy zespół ludowy Czerwone korale. Jeździmy śpiewać piosenki ludowe do domów opieki, czy na warsztaty terapii zajęciowej, zorganizowaliśmy też konkurs piosenki ludowej. Wybrałem te zdjęcia, ponieważ uważam, że do Europy możemy wnieść naszą młodość, ale również kulturę ludową, która jest bardzo piękna. Musimy pielęgnować nasze polskie tradycje, gdyż są one naszym bogactwem.”

 

Wyróżnienia specjalne:

Kinga Zduńczyk – za pracę „Złote Mazowsze w Europie”. To zdjęcie, ukazujące rozległe pola rzepaku, które złocą się pod słońcem, symbolizuje zarówno bogactwo naturalne Mazowsza, jak i jego blask i potencjał na tle Europy. Zdjęcie to doskonale oddaje, jak region ten przyciąga swoim pięknem i obfitością, będąc jednocześnie kluczowym miejscem dla polskiej gospodarki i kultury.

Michał Kozon – zdjęcie Kolumny Zygmunta oświetlonej nocą – „Widok Kolumny Zygmunta oświetlonej nocą to prawdziwa poezja w świetle. Gdy słońce zachodzi, a miasto Warszawa opada w cień, kolumna ta nabiera nowego życia, oświetlając okolicę swoim blaskiem. Jego złote światło odbija się od marmurowej powierzchni kolumny, rozświetlając otoczenie w blasku.

Widok ten jest nie tylko estetyczny, ale także niesie ze sobą głębsze znaczenie. Kolumna Zygmunta III Wazy, stojąca dumnie na placu Zamkowym, jest nie tylko symbolem historycznej Warszawy, ale także jej siły i wytrwałości. Oświetlona nocą, wydaje się emanować dumną historią miasta, wzbudzając szacunek i podziw u przechodniów.

Światło, które emanuje z kolumny, rzuca cienie na otaczające ją budynki, tworzy grę świateł i cieni. To jakby opowieść o przeszłości i teraźniejszości, która rozgrywa się na tle nocnego nieba. Widok ten zachęca do refleksji nad historią miasta i jego dziedzictwem, a jednocześnie wzbudza uczucie dumy z tego, że jest się częścią tego niezwykłego miejsca.”

Ewelina Niezgoda – za pracę „Z dziedzictwem przodków ku przyszłości”, prezentującą stare, zabytkowe budynki na Mazowszu i która mocnym przypomnieniem o bogatej historii i tradycji regionu, które są fundamentem, na którym współcześnie buduje się nowoczesność. Zdjęcia te podkreślają wartość ochrony dziedzictwa kulturowego w kontekście rozwoju i integracji europejskiej.

Bartosz Strzelecki – za film, który w wyjątkowy sposób przedstawia wartości kulturowe, społeczne i historyczne Mazowsza, skoncentrowany na gminie Halinów. Nagroda ta została stworzona, aby docenić wybitne zaangażowanie, pasję i umiejętności młodego twórcy, który pomimo dyskwalifikacji z powodu przekroczenia dopuszczalnej długości filmu, zasłużył na wyróżnienie.