XXVIII Radomskie Dni Techniki

Dnia 17 października 2016 r. Senator Adam Bielan jako Gość Honorowy wziął udział w uroczystej inauguracji XXVIII edycji Radomskich Dni Techniki. W tym roku hasłem przewodnim są „Krajowe i Regionalne Inteligentne Specjalizacje”.

Radomskie Dni Techniki to wydarzenie, którego celem jest prezentacja dorobku technicznego, naukowego i gospodarczego regionu. To także wyjątkowa okazja do uhonorowania działalności przedsiębiorstw, instytucji regionu radomskiego, wybitnych specjalistów i uczonych z zakresu techniki za ich nowatorskie prace i pomysły, za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań europejskich, nowych technologii.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan podkreślił znaczącą rolę działalności Radomskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, która nie tylko integruje środowiska techniczno-inżynieryjne głównie z regionu radomskiego, ale także koncentruje się na łączeniu na jednej płaszczyźnie świata nauki ze światem przedsiębiorców.

Podczas inauguracji Radomskich Dni Techniki wręczono nagrody VII edycji „Radomski Laur Techniki”.  Senator Adam Bielan gratulował laureatom „Jestem przekonany, że ta prestiżowa nagroda to ogromne wyróżnienie wśród  środowiska technicznego, promujące postęp techniczny i wyróżniające tych, którzy tworzą go w regionie radomskim.” – powiedział.

Radomskie Dni Techniki potrwają do 21 października 2016 r.

p1170459

p1170453

źródło: Biuro Radomskiej Rady FSNT NOT