Zostań dawcą szpiku kostnego

W Polsce co godzinę lekarze diagnozują kolejny przypadek białaczki. Dla wielu z tych osób jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. Fundacja DKMS zajmuje się pomocą osobom chorym na białaczkę, w jej bazach znajduje się 470 tysięcy zarejestrowanych potencjalnych dawców, z czego ponad tysiąc już uratowało komuś życie. Niestety wciąż niewiele osób ma świadomość, że pobranie komórek macierzystych jest całkowicie bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Dlatego w najbliższą środę i czwartek w Kielcach zostanie przeprowadzona akcja, podczas której będzie można porozmawiać z dawcami szpiku oraz lekarzami. Będzie można również zarejestrować się w bazie DKMS.

Pamiętajmy- wystarczy próbka krwi albo wymaz z wewnętrznej strony policzka, a jest szansa na uratowanie życia osobie chorej na białaczkę.

Akcja odbędzie się w środę, w godzinach 11-18 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego – Wydział Matematyczno-Przyrodniczy (ul. Świętokrzyska 15) oraz czwartek w gmachu Wydziału Nauk o Zdrowiu UJK przy al. IX Wieków Kielc, godz. 11-18.

Akcja odbywa się w 46 największych miastach Polski. Więcej szczegółów na stronie fundacji.

http://www.dkms.pl/pl