Uroczysta inauguracja budowy lotniska Radom-Sadków

Historyczna chwila dla Radomia. Radomskie lotnisko staje się faktem. Dla wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza tych wątpiących w powstanie nowego lotniska w Radomiu, mam przyjemność jako pierwszy ujawnić ostateczne wizualizacje nowej inwestycji.

7 maja 2019 r. podczas wizyty w Radomiu, Premier Mateusz Morawiecki wraz z Prezesem PPL Mariuszem Szpikowskim zainaugurowali budowę lotniska na Sadkowie. Poznaliśmy również nazwę lotniska Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Przypomnę, że nowo powstające lotnisko to inwestycja komercyjna, realizowana przez PPL. Jednocześnie to szansa na rozwój dla Radomia oraz okolicznych powiatów. Lotnisko w Radomiu będzie najnowocześniejszym portem lotniczym w Polsce. Już w pierwszym roku funkcjonowania ma szanse dołączyć do czołówki Polskich lotnisk pod względem obsłużonych pasażerów. To niewyobrażalna szansa na rozwój całego regionu.

Po oficjalnym rozpoczęciu prac budowlanych Premier wraz z parlamentarzystami złożył kwiaty pod pomnikami Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Radomskiego Czerwca 76.