Parada Pułaskiego z udziałem Wicemarszałka Senatu Adama Bielana

1 października 2017 r. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, a także sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders wzięli udział w 80. Paradzie Pułaskiego – uznawanej za największe święto Polonii na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Jubileuszowa parada przeszła Piątą Aleją pod hasłem „Generał Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów”.

Słynna Piąta Aleja w Nowym Jorku zmieniła kolor na biało-czerwony, a kilkanaście tysięcy Polaków z Nowego Jorku przeszło w barwnym pochodzie przez centrum Manhattanu.

Paradę Pułaskiego poprzedziła msza w katedrze św. Patryka, którą odprawił prymas Polski Wojciech Polak. Prymas był jednym z trójki honorowych marszałków Parady Pułaskiego. Tytuł ten nadano także wicemarszałkowi Bielanowi i senator Anders.

DLD8jaMW4AE9amH

źródło: https://twitter.com/Anna_M_Anders

Wicemarszałek Adam Bielan wyraził przekonanie, że silna i zjednoczona Polonia może pomóc realizować polskie interesy, przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa. „Nie ma się co oszukiwać. Politycy amerykańscy również liczą się przede wszystkim z grupami silnymi, takimi które mają wpływ na amerykańską politykę. Tak więc im lepiej zorganizowana i wpływowa Polonia, tym bezpieczniejsza Polska” – podkreślił Adam Bielan.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,paradabielan3

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,paradabielan

foto: Wojciech Maślanka

źródło: http://senat.gov.pl/aktualnosci/art,10071,wicemarszalek-senatu-adam-bielan-na-80-paradzie-pulaskiego.html