Szwajcarzy inwestują w Iłży

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) „Starachowice” uzyskała spółka Schlegel sp. z o.o. Rodzinna firma, założona w pierwszej połowie lat 70. XX wieku w Szwajcarii nieprzerwanie funkcjonuje na rynku stale zwiększając swój potencjał stosując innowacyjne rozwiązania z zakresu obróbki blachy, wdrażając nowoczesne technologie i dbając o najwyższą jakość usług i produktów, jednocześnie zatrudniając wykwalifikowaną kadrę.

Przedsiębiorca ulokuje nową inwestycję w Iłży, dając tym samym szansę na rewitalizacje ekonomiczną i społeczną powiatu dotkniętego bezrobociem.

Inwestycja będzie realizowana etapowo. W ramach I etapu przedsiębiorca zainwestuje ok. 30 mln złotych w budowę i wyposażenie zakładu, w którym zatrudnienie znajdzie 40 osób. Docelowo, przedsiębiorca planuje zainwestować około 94 mln złotych oraz zatrudnić 130 pracowników.

Zakończenie I etapu inwestycji i rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2020 roku.

SSE „Starachowice” powstała w 1997 roku. Dziś jej tereny obejmują kilkanaście podstref m.in. w województwach opolskim, łódzkim i lubelskim. – Inwestycja w gminie Iłża jest dowodem na dobrą współpracę między województwami – mówił Adam Bielan, wicemarszałek Senat, który wziął udział w tym ważnym dla regionu wydarzeniu.

https://radioplus.com.pl/region/inwestor-w-ilzy-32720

http://www.ilza.com.pl/ilza_com,79,aktualnosci,4,2518,szwajcarzyinwestujwiy,0

źródło: radioplus.com.pl, ilza.com.pl