Adam Bielan gościem programu KWADRANS POLITYCZNY /TVP1

Wicemarszałek Senatu mówił m.in. o nowelizacji ustawy o IPN, relacjach polsko-amerykańskich, czy szczycie Unii Europejskiej i jej konkluzjach związanych z relokacją uchodźców.

Są bardzo duże szanse, że amerykańska obecność wojsk w Polsce przekształci się z rotacyjnej na stałą, co znacznie zmieni naszą sytuację geopolityczną.” – podkreślał Adam Bielan.

Unia Europejska odchodzi od tzw. przymusowej relokacji uchodźców na rzecz relokacji dobrowolnej; to jest nasz postulat od samego początku kryzysu migracyjnego; to była nasza postawa – postawa pani premier Beaty Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, naszych kolejnych ministrów spraw zagranicznych. My od samego początku byliśmy za to bardzo mocno atakowani, zarówno w Brukseli jak i w Polsce; mówiono, że może to oznaczać „Polexit” z Unii Europejskiej, a jak się okazuje to my mieliśmy rację i dzisiaj nie tylko cała Unia Europejska zmienia zdanie w tej sprawie, ale także Niemcy, które głównie forsowały tę politykę „otwartych drzwi” dla wszystkich migrantów z Afryki do Unii Europejskiej. (…) Dzisiaj wszyscy przyznają nam rację; szkoda, że musiało minąć ponad 2 lata i Unia Europejska straciła ten czas, który mogła wykorzystać na pilniejsze rzeczy.” – mówił Adam Bielan.

https://vod.tvp.pl/video/kwadrans-polityczny,29062018,37573539

źródło: vod.tvp.pl

FB