Wręczenie odznaczeń Państwowych i Medali Komisji Edukacji Narodowej w Radomiu

Dnia 24 października 2016 r. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan wziął udział w uroczystości wręczenia odznaczeń Państwowych i Medali Komisji Edukacji Narodowej. W Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa” w  Radomiu, Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska wręczała odznaczenia pedagogom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Parlamentarzystów reprezentował Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który podczas wystąpienia dziękował nauczycielom za ich pracę oraz podkreślał zasługi pedagogów.

To wyjątkowa okazja do podziękowania nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty za troskę, trud, serce, którymi kierują się w swojej codziennej pracy. W pracy trudnej, wymagającej wielu poświęceń, a zarazem odpowiedzialnej i dającej satysfakcję z osiągnięć swoich wychowanków. Także dzisiaj, na tej ważnej uroczystości pragniemy Wam drodzy nauczyciele podziękować po raz kolejny. Pragniemy jeszcze dobitniej podkreślić wasze zasługi na rzecz polskiej oświaty. Jesteśmy przekonani, że to dzięki Wam i Waszej codziennej pracy wychowujemy nowe pokolenie Polaków świadomych swojej tożsamości, gotowych do podjęcia nowych wyzwań. Bycie nauczycielem to służenie innym. To powołanie i misja. Niech zatem dzisiejsza uroczystość będzie dla Was podziękowaniem i uhonorowaniem waszych zasług na rzecz polskiej nauki.

20161024_111904